Перші 100 тисяч зібрав фонд Сергія Жадана Перші 100 тисяч зібрав фонд Сергія Жадана

Татьяна Ландесман

 

45 тис грн у Харкові та 63 тис грн у Києві – понад 100 тисяч гривень зібрав новостворений благодійний фонд Сергія Жадана під час перших двох благодійних подій.

 

Гроші планують передати кільком родинам загиблих українських військових, у тому числі – з Добровольчого українського корпусу.  “Хлопці, які загинули в той період, коли добровольчі батальйони ще не мали офіційних статусів в МО та МВС, не мали статусу учасника бойових дій і, відповідно, їхні родини не отримують державної допомоги як родини “офіційних” загиблих, що нелогічно і несправедливо, – говорить голова правління БФ Сергія Жадана Ірина Куніцина. – Зараз думаємо, як найефективніше їм допомогти”. Ірина говорить, що задача – не лише допомогти грошима, а й нагадати суспільству та державі, що ці люди є і вони потребують підтримки.

 

Сергій Жадан розповідає, що хтось просить допомогти грошима, хтось – купити якісь конкретні речі, як, наприклад, пральну машину, чи допомогти з орендою квартири: “Хочу нагадати й про інше: інколи родинам, які втратили на війні батька, потрібні не так гроші, як побутова допомога і підтримка. Якщо у вас є такі сусідки, співробітниці – спитайте, що їм потрібно, чим допомогти”.

 

Гроші у Харкові збирали за допомогою благодійного рок-концерту, який пройшов 17 лютого в Театрально-концертному центрі за підтримки Управління культури ХОДА. Учасниками концерту стали: “Жадан і собаки”, “Шана”, “Вул. Курзу”, Олег Каданов, “П@п@ Карло & Борис Севастьянов”. Усі музиканти грали без гонорару. “Практично всі учасники цього концерту грали і на харківському Майдані, і на київському Майдані, і на безлічі благодійних концертів під час війни, – говорить співорганізатор концерту Василь Рябко. – Дуже круто бути в такій компанії, і прекрасно, коли можна поєднати рок-концерт та благодійність. Допомагати – і музикою нагадувати про важливі просто зараз речі”.

 

У Києві ж благодійною подією стала презентація аудіокниги на вірші Сергія Жадана “Тамплієри”, організована фондом спільно з радіо “Аристократи” та видавництвом Meridian Chernowitz. Учасниками презентації були Тарас Чубай, Остап Ступка, Олександр Фоззі Сидоренко, Каша Сальцова, Анжеліка Рудницька, Іван Леньо, Дмитро Ярошенко та Ярослав Лодигін. За багатьма з них теж багато волонтерської роботи, поїздок на Схід, участі в просвітницьких та благодійних проектах. “Хочу нагадати, що задача нашого фонду, – не просто збирати гроші і щось купувати, а робити так, щоб люди на Сході відчували себе потрібними, бачили себе як невід’ємну частину Україну, – говорить Сергій Жадан. – Цьому ми присвятимо низку культурних проектів. Долучайтеся”.

 

Стежити за найближчими подіями фонду можна на сайті zhadancharity.org.ua та сторінках на фейсбуці і ВКонтакті.

 

Благодійний фонд Сергія Жадана дякує за допомогу усім учасникам та співорганізаторам обох благодійних подій, зокрема  Управлінню культури й туризму ХОДА та радіо “Аристократи”, а також юридичній компанії “Глобус” та особисто Володимиру Григоровичу Паркулабу, порталу Карабас.ком, волонтерській групі “Сила допомоги”, дизайн-студії Grafprom та PR-аѓенції “Bagels & Letters”. Також висловлює вдячність інформаційним партнерам: Накипело Вечерний Харьков Весь Харьков Сеть городских порталов "В городе" ВГороде – Харьков Журнал "ИМХО" РЕПРИЗА Харьков - Куда б сходить Восточный Дозор. Городской сайтСправжня Варта057.ua - Сайт города Харькова Громадське Харків Hromadske.kh Мой Харьков @NewsRoom Город Х KHARKIV Today


Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения