Новости12.02.2018  Харківський авіазавод модернізує опалювальну систему

 

Фото Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

Часткове опалення появилось на авіапідприємстві лише в середині цієї зими – 12 січня. Централізовано тут не опалювалось більше чотирьох років. Весь цей час люди користувалися електричними обігрівачами до поки в січні 2017 року завод не знеструмили зовсім. І майже рік не було ні води, ні світла, ні газу...


Зараз на #ХДАВП уже тепло, висохли стіни і не чути важкого вологого повітря при вході у приміщення.


«Установили твердопаливні котли, по суті, топкову вбудували в існуючий корпус. Фактично ми виконали модернізацію існуючої у нас системи опалення адміністративно-побутової частини корпусу. На цій території тепер сконцентровані усі служби заводу. Раніше вони були розкидані на великій території підприємства. Тепер ми їх ущільнили і оптимізували їх роботу», - розповідає головний інженер #ХДАВП Валерій Алейніков.
Виробничі ж корпуси опалюються локально. Перед тим, як потрібно запустити виробництво - робочі місця підігрівають з допомогою обігрівачів УФО та тепловентиляторів.


До роботи старих котелен у тому вигляді, в якому вони працювали раніше, уже повертатися не планують. «Котли старі, високе споживання газу, стара теплотраса, значна частина якої проходить по вулиці. Це значні втрати тепла. Недоцільно», - пояснює головний інженер.


За його словами, для підприємства життєво необхідно вдосконалити систему опалення.


«Модернізувати варто, бо використання електрики для обігріву адміністративного і виробничих корпусів – це дуже дорого. Це обов’язкова умова для мінімізації витрат, - говорить Валерій Іванович. - Нам доведеться значно модернізувати систему опалення. У нас є необхідність в технологічному парі, і в обігріві. Моє бачення - це парогенератори, як твердопаливні, так і ті, що працюють на газі, на рідкому паливі - дизельні. Будемо приймати оптимальне рішення. Бо різна і вартість обладнання, і термін, за який все окупиться, продуктивність та ін..»


Для опалення виробничих площ доцільно використати теплогенератори повітряного типу. Вони не вимагають з початку опалювального сезону постійної топки. Тобто є літак - локально гріються робочі місця, роботу закінчили - загасили без можливості втрати системи опалення, розповідає Валерій Алейніков.


Вигідно використовувати для опалення приміщень модульні топкові біля кожного корпусу, які дадуть можливість застосовувати їх лише у разі необхідності. «Вони ефективні, зовсім інший ККД, споживання енергоносіїв, можливість оперативного управління температурою», - вважає головний інженер.


За його словами, на разі зроблено перший крок, який показав ефективність роботи системи. Надалі, можливо, уже весною, якщо дозволятимуть фінанси, за такою ж аналогією установлять топкові і в інших корпусах.


← Вернуться обратно