Відголосок Феєрії


Єлизавета Ковнір
06.02.2018 

Благодійний концерт «Класична феєрія» відбувся наприкінці минулого року. У залі був аншлаг, 1000 місць було віддано дітям-сиротам, вихованцям інтернатів, дітям з інших соціально незахищених категорій населення. У концерті взяли участь зірки світової класичної музики, що виступають на кращих сценах по всьому світу: Ласзло Феньйо (Німеччина) - один з кращих віолончелістів світу, Аркадій Шилклопер (Німеччина) - один з найвідоміших валторністів світу, Данило Австрія (Німеччина) - скрипаль, грає в квартеті "Мікеланджело", Олександр Дворниченко (Україна) - альтист, творець проекту «Класична феєрія», Сергій Дворниченко (США) - кларнетист, лауреат безлічі конкурсів в США і Європі, Теодор Кучар (США) - вважається одним з кращих диригентів сучасності.

 

На концерті використовувалися унікальні інструменти - неповторний альпійський ріг і 322-річна віолончель, створена італійським майстром Маттео Гоффріллером. В концерті також грав Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» - унікальний професійний колектив молодих артистів, що працює в жанрі класичної музики. Гроші, зібрані від продажу квитків, були використані на придбання апарату штучної вентиляції легенів для дітей «Малятко». Тепер обладнання знаходиться у дитячій операційній Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології ім. В.І. Шаповала.

 

Апарат вітчизняного виробництва коштує 283 000 грн., саме таку суму планували зібрати організатори "Класичною феєрії", проте на концерті вдалося зібрати тільки 225 000 грн. «Та сталося диво, - розповідає керівник благодійного фонду «Турбота» Олена Єрьоміна. - Ми вирішили якось зібрати 58 000 грн, але виробник апарату, дізнавшись про нашу проблему, зробив знижку на суму, що залишилася. Виявляється, вони давно знають про «Класичну феєрію» і були раді допомогти нам».

 

Засновник «Класичною феєрії» Олександр Дворниченко вважає, що рушійною силою проекту залишаються харків"яни - саме вони купують квитки на благодійний концерт і жертвують проекту гроші: «Все це тримається на них. Коли шість років тому ми з братом провели перший концерт для дітей з Люботинського дитячого будинку, це здавалося абсолютно спонтанною, випадкової акцією. Але вона стала щорічною дивом. Іноді кажуть, що класична музика благотворно впливає на здоров"я. У нас є цьому прямі докази ».

 

Єлизавета Ковнір
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения